58. Gününde Zeytin Dalı Harekâtı

TSK ve Suriyeli muhaliflerin Afrin’i YPG militanlarından temizlemeye yönelik başlattıkları Zeytin Dalı Harekatının 58. gününde Mabatlı kasabası ve Afrin kenti PYD/YPG’den ele geçirildi. Kente giren TSK ve ÖSO mensuplarının olası tuzaklamalara karşı gerekli tedbirleri aldığı bildirilmektedir. Afrin’in kuzey ve batı kırsalında PYD/YPG’nin bırakarak çekildiği noktalarda da tuzaklamalara karşı önlemler alınarak yerleşim birimleri güvenli hale getirilmektedir.

TSK ve ÖSO bu sabah itibariyle şehre gerçekleştirdikleri fiziki ilerleyiş neticesinde Afrin kentinde fiziksel hakimiyet sağlanırken, Afrin kentinin hiçbir yıkıntıya uğramadan ele geçirilmesi birçok yerli ve yabancı aktivist ve uzmanının Rakka, Deyr ez Zor, Musul ve Halep gibi şehirlere düzenlenen askeri operasyonlara atıf yaparak TSK’nın bölge halkı için güven unsuru oluşturmasına dikkat çekmiştir.


 

PAYLAŞ
mm
Suriye’de devam etmekte olan iç savaşın siyasi, insani ve askeri yönlerini en güncel, anlaşılır, olabildiğince objektif ve yalın bir dille Türkiye kamuoyuna ulaştırmayı amaçlayan, kâr amacı gütmeyen haber-analiz portalıdır.